Witamy w sklepie internetowym!

Listwy opaskowe

opaski drzwiowe i okienne

Listwy opaskowe (ang. casing), służą do ozdobnego wykończenia drzwi i okien. Zazwyczaj stosuje się opaski o grubości nieco większej niż listwy przypodłogowe - na przykład 18 mm do listew podłogowych 16 mm. Prosimy zwrócić na to uwagę przy zamówieniu!

Wbrew obiegowej opinii nie ma konieczności dopasowywania opasek do listwy przypodłogowej (stosowania tego samego frezu ozdobnego). Bardzo dobrze prezentują się opaski o bogatym, symetrycznym zdobieniu, które stosujemy z innymi listwami przypodłogowymi wybranymi wedle gustu.

Opaski drzwiowe na dole, przy listwie przypodłogowej, mogą opierać się bezpośrednio na podłodze lub na specjalnie przygotowanym klocku (ang. plinth block). W tym drugim przypadku można spokojnie zastosować opaski i listwy przypodłogowe równej grubości, natomiast klocek dajemy nieco grubszy.

Opaski okienne montujemy, w zależności od potrzeby, równo dookoła otworu okiennego, lub z trzech stron, na dole opierając je na parapecie.

Wszystkie listwy opaskowe standardowo wykończone są w czystej bieli (RAL 9003), wysokiej jakości matowym lakierem poliuretanowym.
Zdjęcia obrazują poszczególne profile-kształty, widoczne różnice odcieni nie mają znaczenia przy realizacji zamówienia!

17 produkt(ów)

na stronę

17 produkt(ów)

na stronę